15. Yılımızı Kutluyoruz

Gmail Arayüzüne POP3 Mail Ekleme

Hem kendi gmail hesabınızı kullanın hem de kurumsal e-posta hesabınızı aynı yerden kullanın. Tüm e-postalarınızı Gmail arayüzünde görüntüleyebilirsiniz. İster telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan kolayca e-posta gönderebilir ve e-postalarınızı okuyabilirsiniz.

Gmail Arayüzüne POP3 Mail Ekleme

Gmail Arayüzüne POP3 Mail Ekleme

1) Öncelikle Gmail hesabınıza giriş sağlayınız. Giriş sağladıktan sonra şekildeki gibi Ayarlar sekmesinden yine “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.


2) Şimdi ise açılan ekrandan “Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi” menüsüne tıklayınız, ardından öncelikle arayüz içerisinden gönderim sağlayabilmeniz için “Postaları şu adresten gönder” başlığındaki “Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin” seçeneğine giriş yapıyoruz. 

3) Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin ekranına giriş sağladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Buradan “Ad” kısmını doldurduktan sonra E-posta adresi bölümüne e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir.


4) Bir sonraki adımda gmail sizden SMTP bilgilerinizi talep edecektir buradaki doldurulması gereken kısımlar ise şu şekilde;

SMTP Sunucusu     : mail.siteisminiz.com
Kullanıcı Adı          : mail@siteisminiz.com (E-posta adresinizin tamamını yazmalısınız)
Şifre                      : E-posta adresinizin şifresi
Bağlantı Noktası   : “25”
Takma Ad Olarak Davran kutucuğu işaretlenmemelidir.
ve “Güvenli olmayan bağlantı” seçilmelidir.


5) Hesap Ekle butonuna tıklandıktan sonra karşımıza çıkan ekranda eklemek istediğimiz e-posta hesabımıza bir onay maili ulaşacaktır. Bu onay mailine gelen onay kodunu ekrana girdikten sonra “Doğrula” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilir ve Gmail üzerinden mail gönderebilirsiniz. 


6) Bu işlem ile birlikte Gmailarayüzü üzerinden kullanarak mail gönderebilmenizi sağladık şimdi ise e-posta hesabınıza gelen maillerin Gmailarayüzü üzerinden görüntülenebilmesi için yapmanız gereken ayarlamaları gösterelim.

Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi” menümüzden bu sefer “Sahip olduğunuz bir POP3 posta hesabını ekleyin” yazısına tıklıyoruz.


7) Daha sonra karşımıza çıkan ekrandan E-posta adresi yazan kısıma e-posta adresimizin tamamını giriyoruz ve “Sonraki Adım” butonuna tıklıyoruz.


8) Karşımıza çıkan ekranda POP3 olarak e-postalarımızın Gmailarayüzünde görüntülenebilmesi için gerekli POP3 hesap ayarlarını talep etmekte. Aşağıdaki şekilde doldurmanız ve Hesap Ekle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Kullanıcı Adı : mail@siteisminiz.com ( E-posta adresinizin tamamını yazmanız gerekmekte.)
Şifre                : E-posta adresinizin şifresi
POP Sunucusu : mail.siteisminiz.com
Bağlantı Noktası :  110

Ekranda belirtilen 4 Adet kutucukta sadece 2.olanını işaretlemeniz gerekiyor diğer kalanlar kullanıcının tercih edebileceği ayarlamalardır. 

İlginizi Çekebilir

İş Yönetimi Yazılımları Sunumları

İş Yönetimi Yazılımları Sunumları

İş Yönetimi Yazılımları ve Kobilerde Yazılım Kullanımlarının Arttırılmasına Yönelik Sunum Çalışmaları...

Devamını Oku
TR Uzantıları için Gerekli Belge ve Dökümanlar

TR Uzantıları için Gerekli Belge ve Dökümanlar

TR Uzantılı Domainlerin alınması aşamasında istenen belgeler...

Devamını Oku
Outlook'a POP3 E-Posta Kurulumu

Outlook'a POP3 E-Posta Kurulumu

Microsoft Outlook Mail programı kullanarak e-posta hesaplarınızı kolayca yönetebilirsiniz....

Devamını Oku
iPhone ve iPad Kapalı Uyarısı ve Çözümü

iPhone ve iPad Kapalı Uyarısı ve Çözümü

iPhone veya iPad cihazlarınızda kapalı uyarısı alıyorsanız uygulayacağınız yollar listelenmiştir. Kolay ve pratik bir şekilde çözebilirsiniz....

Devamını Oku

© 2020 Fiberçözüm Yazılım Teknojileri San. Tic. Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.
Detaylı bilgi için tıklayınız.